Přerušili jsme drogovou trasu na jihu Moravy, hlásí policisté. Zadrželi čtyři lidi a našli zlaté cihly

Královéhradečtí kriminalisté společně se zásahovou jednotkou zadrželi minulý týden na Hodonínsku skupinu čtyř lidí, kteří měli podle policie vyrábět pervitin a distribuovat ho do celého Česka. Policistům se tak podařilo přerušit významnou drogovou trasu z jižní Moravy do celé republiky, sdělila ve středu mluvčí krajského policejního ředitelství v Hradci Králové Ivana Ježková.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Podařilo se nám zrušit zdroj na samém počátku, to se příliš nestává,“ informovala mluvčí krajského policejního ředitelství v Hradci Králové Ivana Ježková.

„Do Jihomoravského kraje se královéhradečtí kriminalisté dostali postupným rozkrýváním odběratelské sítě, a to od koncových uživatelů přes drogové dealery, až se propracovali k informacím o velmi dobře vybavené laboratoři, ve které obvinění zvládli za jeden a půl roku vyrobit téměř 2,5 kilogramu drogy,“ dodala.

Vyšetřování hradeckým policistům trvalo přes rok. Při domovních prohlídkách a na účtech obviněných policie zajistila věci a peníze pocházející zřejmě z prodeje pervitinu v celkové hodnotě téměř šest milionů korun. Policie při zátahu našla také zlaté cihly.

‚Chyceni přímo při činu‘

Dva muže a dvě ženy policie obvinila z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Hlavními organizátory jsou podle kriminalistů sedmadvacetiletá žena a šestačtyřicetiletý muž z Brněnska, kteří pervitin vyráběli z léků obsahujících pseudoefedrin dovážených z Polska.

Další dva obvinění, čtyřiadvacetiletý muž a stejně stará žena, jim pomáhali. Hlavním organizátorům hrozí až 18 let vězení, zbylým dvěma obviněným až 12 let. Podle policie vyráběli velmi kvalitní a tedy žádaný pervitin. Nikdo z obviněných není uživatelem drog.

Hlavní obviněné zadržela policie při činu, když byli v závěrečné fázi výroby drogy. „Měli v plánu vyrobit ten den něco přes 400 gramů pervitinu. V prostorách, kde byli hlavní organizátoři zadrženi, jsme zajistili předměty a chemikálie, které tvoří technologický celek potřebný k výrobě drogy pervitin,“ uvedla Ježková.

Královéhradečtí kriminalisté zadrželi minulý týden na Hodonínsku skupinu čtyř lidí, kteří měli podle policie vyrábět pervitin a distribuovat ho do celého Česka. | Zdroj: Policie ČR

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme