Policie na Karvinsku zatkla gang dealerů a výrobců pervitinu. Prodejem drogy mohl vydělat až 200 milionů

Sedmičlenný gang výrobců a dealerů pervitinu z Karvinska podle policie dodal na trh během dvou let víc než 163 kilogramů této drogy. Prodejem narkotik mohli vydělat 100 až 200 milionů korun. Členy skupiny ve věku od 26 do 41 let kriminalisté zadrželi minulý týden. Policisté zasahovali na 13 místech najednou. Všichni obvinění jsou ve vazbě. Novinářům to ve středu řekl náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté na Karvinsku zadrželi sedmičlenný gang výrobců a dealerů pervitinu. (ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

Případ je podle něj výjimečný z několika důvodů, prvním je jeho rozsah a množství vyrobené drogy. „Více než 163 kilogramů pervitinu jsme v Moravskoslezském kraji ještě neprokazovali,“ uvedl Wita. Dodal, že členové skupiny detailně znali práci policie, chovali se nanejvýš opatrně a sofistikovaně. Snažili se, aby mezi nimi nebyly na první pohled zřetelné vazby. „I proto jsme na případu pracovali tak dlouho,“ řekl.

Gang podle policistů vyráběl pervitin od poloviny roku 2015 do počátku minulého týdne na několika místech Moravskoslezského kraje. Okrajově se skupina věnovala i pěstování marihuany. Policisté zajistili okolo 20 kilogramů sušené hmoty.

Všichni zadržení si vyslechli obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými psychotropními látkami a jedy. Pěti obviněným hrozí až osmnáctileté tresty, další dva mohou ve vězení strávit až 12 let.

Syntetické drogy, které zabíjely na Ostravsku, pocházejí z Polska. Policie už obvinila osmnáct lidí

Číst článek

Léky potřebné pro výrobu drogy pocházely hlavně z Polska. Vyrobený pervitin pak putoval odběratelům v Česku i v zahraničí.

Pervitin až za 200 milionů

Policisté po zatčení provedli několik domovních prohlídek. Jako výnos z trestné činnosti zajistili šest osobních automobilů, nákladní vůz, bagr či dva rodinné domy nebo vlastnický podíl k družstevnímu bytu. Na 17 různých účtech zabavili policisté asi 2,5 milionu korun. Dalších 500 tisíc korun zajistili v hotovosti.

Policisté odhadují, že prodejem takového množství pervitinu mohli vydělat 100 až 200 milionů korun. Cena jednoho gramu pervitinu se při prodeji většího množství dealerovi pohybuje okolo 600 korun. Koncový zákazník zaplatí za gram až 1500 korun. „Kvalitu pervitinu nyní zkoumají experti,“ řekl Wita.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme