V lese u Týnišťka zlikvidovali pyrotechnici 338 dělostřeleckých min. Našel je hledač kovů s detektorem

Celkem 338 dělostřeleckých min ráže 82 milimetrů z druhé světové války našli v neděli policisté v lese u obce Týnišťko na Pardubicku. Na nebezpečný nález je upozornili hledači kovů s detektory. Kdyby se munice nacházela v obydlené oblasti a vybuchla, exploze by byla schopná zničit několik domů, uvedla v pondělí mluvčí krajské policie Lenka Vilímková.

Týnišťko (Pardubicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkem 338 dělostřeleckých min ráže 82 milimetrů z druhé světové války našli v neděli policisté v lese u obce Týnišťko na Pardubicku | Zdroj: Policie České republiky

Policejní hlídky prostor nálezu zabezpečily proti vstupu nepovolaných osob a na místo přivolaly policejní pyrotechniky. Ti za pomoci hasičů prořezali stromy a kořeny, v zemi v hloubce 1,5 metru našli munici v několika vrstvách na ploše dva krát dva metry.

Kvůli velkému množství min muselo na místo přijet nákladní vozidlo, které převezlo nebezpečný náklad k likvidaci do stálé trhací jámy do Stráže pod Ralskem. Zásah na místě trval sedm hodin.

„Z pohledu pyrotechniků jsou k takovému množství nalezené munice přivoláni jednou až dvakrát do roka,“ uvedla Vilímková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme