V Česku v pátek přibylo 2111 případů koronaviru. Oproti čtvrtku je to o tisíc méně

V Česku přibylo v pátek 2111 potvrzených případů nákazy koronavirem. Je to zhruba o tisícovku méně, než byl čtvrteční rekordní počet, ale zhruba stejně jako ve středu. Za čtvrtek testy prokázaly nákazu u 3130 lidí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku přibylo v pátek 2111 potvrzených případů nákazy koronavirem (ilustrační foto) | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Aktuálně nakažených je 21 909 lidí. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, v nemocnici je 480 nakažených, z toho 93 je ve vážném stavu. Počet lidí, kteří s nemocí covid-19 zemřeli, se v pátek zvýšil o pět na 495. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha na semaforu zčervenala. ‚Ústřední krizový štáb obnoví svou činnost,‘ řekl Babiš

Číst článek

Od začátku září se nákaza prokázala u více než 21 600 lidí, od začátku epidemie v březnu u 46 262 lidí.

Počty nakažených se v zemi výrazně zvyšují od počátku minulého týdne, spolu s tím přibývá i hospitalizovaných. Před týdnem bylo s koronavirem v nemocnicích zhruba o 220 lidí méně. Nemocnice podle ministerstva zdravotnictví ale zvládnou násobně víc pacientů s covidem než nyní, a to i vážných případů.

Denní nárůsty potvrzených případů koronaviru poprvé překonaly tisícovku v úterý 8. září a týden se s výjimkou neděle denně držely na této úrovni. Nový rekord v počtu denních přírůstku Česko zaznamenalo ve středu, kdy přibylo 2135 nakažených. Ve čtvrtek bylo i toto číslo překonáno, když laboratoře potvrdily 3130 případů nemoci covid-19.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Zároveň se však více testovalo. V srpnu počet testů za den jen jednou překročil 10 000, zatímco tento týden počet testů neklesl pod 16 800 a ve čtvrtek překročil rekordních 22 000. Cíl je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) 25 000 testů denně.

Nejvýrazněji se nyní nákaza šíří v Praze, v přilehlých středočeských okresech a také na Kroměřížsku, Uherskohradišťsku nebo Chebsku.

V Praze hygienici za posledních sedm dní potvrdili téměř 195 případů v přepočtu na 100 000 obyvatel, následují okresy Praha-východ a Praha-západ se zhruba 167 případy. Přes 150 nakažených na 100 000 obyvatel mají Kroměřížsko, Uherskohradišťsko, Berounsko a Chebsko.

Na mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 je Praha aktuálně na nejhorším, tedy červeném stupni. Dalších deset okresů je oranžových, většina zelených a jen 13 v pohraničí má bílou barvu označující malé riziko.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme