V neděli zatím přibylo 2414 nových případů koronaviru. 34 lidí zemřelo

V neděli zatím přibylo 2414 případů covidu, což je nedělní rekord. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k 20.45. Odpoledne měl resort problémy se sběrem dat. Přibylo dalších 34 úmrtí, obětí je celkem 982. Hospitalizovaných je 2106. Laboratoře v Česku vyhodnotily v sobotu 17 695 testů, pozitivních na covid z nich byla zhruba čtvrtina.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 21:13 11. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V neděli zatím přibylo 541 případů covidu, výrazně méně než v předchozích dnech. Přibylo dalších 34 úmrtí, obětí je celkem 982 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Vláda po dramatických přírůstcích z posledních dnů chystá další mimořádná opatření, který omezí hlavně sociální kontakty.

VIDEO: Nová opatření budou platit od středy, uvedli Babiš s Havlíčkem v mimořádném vysílání

Číst článek

Od 1. března, kdy se v zemi objevily první případy covidu-19, se koronavirem nakazilo už víc než 114 500 lidí, aktuálně je nakažených přes 58 000. Nejvyšší denní přírůstek zaznamenalo Česko tento pátek, kdy přibylo 8615 nakažených. Ve středu a ve čtvrtek přesáhl přírůstek pětitisícovou hranici. Víkendový rekord dosud držela minulá sobota 3. října s 2555 případy.

Laboratoře v Česku vyhodnotily v sobotu 17 695 testů, pozitivních na covid z nich byla zhruba čtvrtina. V rekordní pátek bylo testů o 9000 víc a podíl nakažených na počtu testů byl skoro třetinový, dosud nejvíc od trvání epidemie. O víkendu tým Chytré karantény i politici vyzývali lidi k tomu, aby i přes nepřízeň počasí chodili na testy, nedorazili totiž ani mnozí objednaní.

Vláda kvůli zhoršující se epidemické situace vyhlásila od 5. října nouzový stav a zavedla řadu omezení, která se od středy znovu citelně zpřísní. Vláda o nich rozhodne v pondělí. Mají drasticky omezit sociální kontakty a shromaždování, zatímco obchody, restaurace a služby mají zůstat otevřené. Jedná se o tom, zda se uzavřou i školky a první stupeň základních škol, které zatím fungují.

Článek pokračuje pod online reportáží.

I když většina nakažených má mírný průběh nemoci nebo je úplně bez příznaků, výrazně roste počet hospitalizovaných a pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči. Jsou obavy z toho, zda při dalším strmém nárůstu zdravotnický systém situaci zvládne, ať už jde o speciální lůžka a přístroje pro vážně nemocné, nebo o personál.

Strmě narůstá i počet zemřelých s covidem. Za tento týden přibylo do statistik 221 úmrtí, nejvíc obětí – 44 – bylo ve středu, v pátek o jednoho méně. V sobotu zemřelo v souvislosti s koronavirem 37 lidí, dnes zatím 18.

Nejvíce se covid-19 v poslední době šíří na Náchodsku. Za uplynulých sedm dní tam bylo zaznamenáno skoro 565 nově nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel. Druhý nejvýraznější nárůst má Uherskohradišťsko s 516 případy na 100 000 obyvatel, více než 400 nově nakažených má Příbramsko a Zlínsko.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme