Pražský magistrát koupí pro zaměstnance na home office 800 notebooků za maximálně 18 milionů

Pražský magistrát nakoupí 800 nových notebooků. Důvodem je zastaralost části vybavení a potřeba vybavit úředníky, kteří kvůli pandemii nemoci covid-19 pracují z domova na tzv. home office. Cena zakázky je stanovena na maximálně asi 18,02 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Magistrát měl k pátku 49 zaměstnanců nakažených covidem, 43 jich je v karanténě a dalších 129 v preventivní karanténě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský magistrát nakoupí 800 nových notebooků. Důvodem je zastaralost části vybavení a potřeba vybavit úředníky, kteří kvůli pandemii nemoci covid-19 pracují z domova na tzv. home office (ilustrační foto) | Zdroj: pixabay.com | CC0 1.0,©

V souvislosti s pandemií zaznamenal úřad zvýšenou potřebu notebooků pro zajištění práce a magistrátní agendy z domova.

Analýza: Pokles produktivity práce je oproti jaru nižší. Firmy se na home office adaptovaly

Číst článek

„Podle aktuálních prognóz lze očekávat podobný vývoj i v nadcházejících měsících. Tato situace bude nutně klást zvýšené nároky na hardware zdroje pro zajištění výkonu práce z domova,“ píše se v materiálu.

Z celkového množství 1135 notebooků je jich 534 starších pěti let a nemají již podporu od výrobce ani nesplňující aktuální bezpečnostní požadavky. Notebooky budou využity rovněž v kancelářích místo stolních počítačů, kdy budou napojeny na takzvanou dockovací stanici a monitor.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme