Petříček: Rakousko v pondělí zařadí Prahu kvůli koronaviru na seznam rizikových oblastí

Rakousko zařadí Prahu na seznam rizikových oblastí. Radiožurnálu to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Může za to zvýšený počet nakažených koronavirem v metropoli. Podle Petříčka by mělo opatření platit od pondělí.

Praha (Aktualizováno: 9:14 24. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Petříček

Tomáš Petříček | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Máme informaci, že Rakousko rozhodne o tom, že hlavní město Praha bude zařazeno mezi rizikové oblasti,“ řekl Petříček Radiožurnálu. „Bude to znamenat, že lidé, kteří dlouhodobě žijí nebo navštívili Prahu, tak se do Rakouska budou moci vypravit nebo vrátit pouze s testem.“

‼️🇦🇹 Rakousko by mělo od příštího týdne zařadit Prahu mezi rizikové oblasti. Při příjezdu by tak byl třeba negativní test. O konečné podobě omezení jednám s ministrem Schallenbergem. Rád bych prosadil, aby se opatření nedotklo již zaplacených zájezdů.

08:29 – 24. 09. 2020

5 52

O podobě omezení jedná Petříček se šéfem rakouské diplomacie Alexanderem Schallenbergem, chce domluvit výjimku pro už zaplacené zájezdy.

PŘEHLEDNĚ: Evropský semafor. Podívejte se, jaká pravidla platí pro Čechy cestující do zahraničí

Číst článek

Ze sousedních států platí opatření už při cestování do Německa, to označilo za rizikové většinu regionů Česka. Při cestách na Slovensko se lidé musí prokázat negativním testem na koronavir.

„V případě Polska žádné informace zatím nemáme. Polsko zatím nenaznačilo, že by zvažovalo nějakou změnu, co se týče cestování,“ dodal Petříček.

Českou republiku nebo její část mezi rizikové oblasti zařadily kvůli zhoršené epidemické situaci v posledních dnech i další státy, například Nizozemsko, od pondělí bude negativní test vyžadovat při příletu z Česka také Řecko.

Kryštof Šimek, Jiří Chum, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme