S koronavirem v Česku zemřelo více než 500 lidí. V neděli dosud přibylo 577 nakažených

Počet lidí, kteří v České republice zemřeli s nákazou koronavirem, překročil 500. O víkendu zemřeli zatím tři, celkem tedy od počátku epidemie v zemi 502. Současně do nedělního podvečera přibylo 577 potvrzených případů nákazy, což je zhruba polovina toho, co v sobotu ve stejný čas. Za celou sobotu bylo potvrzeno 2046 nových případů nákazy. Ve volném dni, kdy se testuje méně, to byl nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie v zemi.

Praha (Aktualizováno: 18:35 20. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování koronaviru

V sobotu přibylo v Česku 2046 potvrzených případů koronaviru, o 65 méně než v pátek. Ve volném dni, kdy se testuje méně, je to ale nejvyšší denní nárůst (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V sobotu laboratoře provedly 14 785 testů, o téměř 6000 méně než v pátek, uvádí ministerstvo zdravotnictví. Celkový počet provedených testů od začátku pandemie je 1 187 797, vyplývá z údajů k nedělním 18.00.

Zkušenosti z Bavorska: do školy se vstupuje čtyřmi vchody, roušky mají žáci jen ve společných prostorech

Číst článek

Počty nakažených i hospitalizovaných se v zemi výrazněji zvyšují od počátku minulého týdne. V úterý 8. září denní nárůsty potvrzených případů koronaviru poprvé překonaly tisícovku a týden se s výjimkou minulé neděle denně držely na této úrovni.

Nový rekord v počtu denních přírůstků Česko zaznamenalo tento týden ve středu, kdy přibylo 2135 nakažených. Ve čtvrtek bylo i toto číslo překonáno, když laboratoře potvrdily 3128 případů nemoci covid-19.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Spolu s tím přibývá nakažených, kteří skončili v nemocnicích. Aktuálně jich je 503. Nemocnice podle ministerstva zdravotnictví ale zvládnou násobně víc pacientů s covidem, a to i vážných případů.

Zároveň se však více testuje. V srpnu počet testů za den jen jednou překročil 10 000, zatímco tento týden počet testů neklesl pod 16 800 a ve čtvrtek překročil rekordních 22 000.

Nákaza se v současné době nejvýrazněji šíří v Praze. V hlavním městě hygienici za posledních sedm dní potvrdili přes 226 případů v přepočtu na 100 000 obyvatel, následuje Uherskohradišťsko se zhruba 202 případy a Kroměřížsko se 191 případy.

Na okresy Praha-východ a Praha-západ připadá téměř 190 případů. Přes 150 nakažených na 100 000 obyvatel mají Berounsko, Benešovsko, Táborsko, Příbramsko, Mělnicko a Chebsko.

Na mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 je Praha aktuálně na nejhorším, tedy červeném stupni. Dalších deset okresů je oranžových, většina zelených a jen 13 v pohraničí má bílou barvu označující malé riziko.

pj, gak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme