Druhý den Fóra 2000 završí multireligiózní setkání

V Praze pokračuje druhým dnem mezinárodní konference Fórum 2000, zaměřená na lidská práva a hledání globální odpovědnosti. Dnešek bude završen podvečerním multireligiozním shromážděním v katedrále svatého Víta. Letošní meditace bude mít však jinou dimenzi, než tomu bylo v uplynulých letech. Má být manifestací dobré vůle, ale i protestem proti všem, kteří náboženství zneužívají. V katedrále promluví také prezident republiky Václav Havel, který chce vyzvat vůdce světových náboženství aby těsněji spolupracovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

B.Clinton a V.Havel | Foto: Petra Mášová

Náboženství jsou velkými globálními hráči celého světa a vracejí se globálně do veřejného prostoru, uvedl prezidentovo vystoupení na fóru profesor Tomáš Halík. Také prezident havel přikládá náboženstvím velký význam. Na otázku Českého rozhlasu, zda i on se domnívá, že náboženství a politika budou stěžejním tématem nového tisíciletí, řekl, že on si to myslel již dlouho. "Ať jsem se zaobíral jakýmkoliv tématem a zkoumal ho z jakéhokoliv hlediska a v jakékoliv souvislosti, vždy znovu jsem si uvědomoval, že daný problém je stěží řešitelný, není-li řešení zakotveno v nějakém typu spirituality."

Předseda Poslanecké sněmovny Václav Klaus přijal izraleského ministra zahraničí Šimona Pereze, který se v Praze účastní konference Forum 2000. Jak řekl Klaus po schůzce, hlavním tématem jejich rozhovoru byla budoucnost Blízkého východu po zářijových teroristických útocích na Spojené státy. "Emoční mezera mezi Izraelem a Palestinou se dramaticky zvětšila a nebude-li tato bariéry překonána, tak může vyvolat obrovské tragédie," domnívá se Klaus.

Lucie Weissová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme