Druhý den Fóra 2000 završí multireligiózní setkání

V Praze pokračuje druhým dnem mezinárodní konference Fórum 2000, zaměřená na lidská práva a hledání globální odpovědnosti. Dnešek bude završen podvečerním multireligiozním shromážděním v katedrále svatého Víta. Letošní meditace bude mít však jinou dimenzi, než tomu bylo v uplynulých letech. Má být manifestací dobré vůle, ale i protestem proti všem, kteří náboženství zneužívají. V katedrále promluví také prezident republiky Václav Havel, který chce vyzvat vůdce světových náboženství aby těsněji spolupracovali.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

B.Clinton a V.Havel

B.Clinton a V.Havel | Foto: Petra Mášová

Náboženství jsou velkými globálními hráči celého světa a vracejí se globálně do veřejného prostoru, uvedl prezidentovo vystoupení na fóru profesor Tomáš Halík. Také prezident havel přikládá náboženstvím velký význam. Na otázku Českého rozhlasu, zda i on se domnívá, že náboženství a politika budou stěžejním tématem nového tisíciletí, řekl, že on si to myslel již dlouho. "Ať jsem se zaobíral jakýmkoliv tématem a zkoumal ho z jakéhokoliv hlediska a v jakékoliv souvislosti, vždy znovu jsem si uvědomoval, že daný problém je stěží řešitelný, není-li řešení zakotveno v nějakém typu spirituality."

Předseda Poslanecké sněmovny Václav Klaus přijal izraleského ministra zahraničí Šimona Pereze, který se v Praze účastní konference Forum 2000. Jak řekl Klaus po schůzce, hlavním tématem jejich rozhovoru byla budoucnost Blízkého východu po zářijových teroristických útocích na Spojené státy. "Emoční mezera mezi Izraelem a Palestinou se dramaticky zvětšila a nebude-li tato bariéry překonána, tak může vyvolat obrovské tragédie," domnívá se Klaus.

Lucie Weissová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme