Druhý den pátrání malého Vítka domů nevrátil

Bezvýsledná je zatím snaha pěti stovek lidí, kteří se v okolí Borovnice na Trutnovsku snaží najít malého chlapce. Dva a půl roku starý Vítek Kalousek odešel ve čtvrtek odpoledne z domova se svým jezevčíkem a od té doby se po něm slehla zem. Pátrání policistů i místních dobrovolníků mařilo celý den špatné počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Kalousek | Foto: Policie ČR

Do akce se zapojilo přes 140 policistů z Trutnovska, Jičínska a Semilska. Malého Vítka hledá také jedenáct psů horské služby, která v Krkonoších přerušila své cvičení. Týmy už pročesaly oblast několika kilometrů čtverečních kolem Borovnice. Potápěči pátrali také v nedalekém zatopeném lomu, bezvýsledné bylo i vypuštění požární nádrže v Borovnici.

Pátrání dnes trvalo do setmění, pokračovat bude v sobotu. "Teď se bude realizovat další etapa na druhou stranu směrem na Horky, Čistou a bude se tam propátrávat lesní prostor," přibližuje velitel akce Karel Slavík místa, kam by se mohl chlapec zatoulat. Policie povolá na pomoc stovku vojáků z Hradce Králové.

Vítkův osud není lhostejný ani místním lidem. Další se hlásí na obecním úřadě, kde se sídlí štáb pátrací akce. "Hledali jsme do půlnoci, dostali jsme za úkol prohledat všechny keře, strouhy, kůlny, garáže, veškeré objekty kolem vesnice," říká obyvatel vesnice Jan Záruba. Je jedním z desítek dobrovolníků, kteří malého Vítka hledají. Na pomoc si vzal i psa. Stejně jako ostatní ale zatím úspěšný nebyl.

Pátrání celý den velmi ztěžoval rozblácený terén. Hustá mlha a sněžení zase nedovolily policii nasadit vrtulník s termovizí. "Musela by se zvednout oblačnost, aby mohl vrtulník za prvé vzlétnout, za druhé není z vrtulníku rozhled, protože je mlha a chumelí," postěžoval si Karel Slavík. Přestože je Vítek venku už více než 24 hodin, všichni věří, že ho najdou živého.

O chlapci bylo ve vesnici známo, že už v minulosti se svým psem několikrát z domu odešel. Jeho výlety ale zatím pokaždé měly šťastný konec. Dům, kde Kalouskovi bydlí, stojí stranou nad vesnicí a je neoplocený. Policie nevylučuje ani možnost, že chlapce někdo unesl nebo že se stal obětí trestného činu.

Pohřešovaný Vít Kalousek je asi metr vysoký, štíhlé postavy. Má krátké plavé vlasy a hnědé oči. Při odchodu byl oblečen do oranžové bundy, modrých tepláků a zelených holínek. Na hlavě měl modrou čepici s bambulkou. Jezevčík slyší na jméno Terezka, nebo Terka.

Viktorie Hošková, Jiří Máslo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme