Za středu přibylo 13 657 případů nákazy koronavirem, v nemocnicích je 6817 lidí

Ve středu bylo v Česku potvrzeno 13 657 nových případů nákazy koronavirem. Oproti minulému týdnu stoupl denní nárůst infikovaných o 2700. Jde tak o druhý nejvyšší přírůstek od prvního lednového týdne. Aktuálně je v Česku nakažených necelých 132 tisíc lidí. V nemocnicích zůstává 6817 lidí, víc než 19 tisíc osob už kvůli koronaviru zemřelo. Vyplývá to z aktuálních dat ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda kvůli zhoršující se situaci v pondělí ohlásila všem obyvatelům nad 15 let povinnost od čtvrtka nosit respirátor FFP2 či KN95 nebo dvě přes sebe přeložené zdravotnické roušky v místech s vysokou koncentrací lidí, jako jsou prodejny, provozny služeb nebo veřejná doprava | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nárůst počtu případů koronaviru v Česku neklesá. Za středu hygienici odhalili 13 657 nových případů. Oproti minulému týdnu se tak denní přírůstek zvýšil asi o 2700 infekcí. Jde o druhý nejvyšší nárůst od začátku ledna.

Celkový počet infikovaných je v tuto chvíli 131 758. Více než milion lidí se tak z koronaviru v Česku už vyléčilo, 6967 osob ovšem stále zůstává hospitalizovaných. Počet zemřelých od počátku pandemie navíc vzrostl na 19 835.

Nemocnice se přitom nepřetržitě plní. Jak ministerstvo zdravotnictví, tak samotné nemocnice hlásí, že se lůžkové kapacity i kvalifikovaný personál blíží absolutnímu vyčerpání.

Vláda proto v pondělí ohlásila všem obyvatelům nad 15 let povinnost od čtvrtka nosit respirátor FFP2 či KN95 nebo dvě přes sebe přeložené zdravotnické roušky v místech s vysokou koncentrací lidí, jako jsou prodejny, provozovny služeb nebo veřejná doprava. Výjimku mají děti, pro které se respirátory nevyrábějí. 

Na ostatních místech zároveň od 1. března už nebudou stačit ani domácí bavlněné roušky. Lidé budou muset mít alespoň zdravotnickou obličejovou masku. 

Úřad vlády ve středu večer také ohlásil, že bude firmám po dohodě se zdravotními pojišťovnami proplácet čtyři testy na zaměstnance za měsíc. Na jeden test stát přispěje maximálně 60 korun, zbytek půjde ze zdravotního pojištění.

Jen za středu bylo v celém Česku PCR testů provedeno 36 842, antigenními testy se potom nechalo otestovat 48 018 lidí. Naočkovat se ve středu podařilo 6615 lidí.

btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme