Druhým mužem KDU-ČSL Jaroslav Kopřiva

Prvním místopředsedou KDU-ČSL se stal Jaroslav Kopřiva. Na druhé nejvyšší místo strany jej zvolila celostátní konference lidovců, která dnes zasedá v Praze. Kopřiva tak ve vedení strany nahradil dosavadního prvního místopředsedu Cyrila Svobodu, který se v lednu nečekaně stal lídrem čtyřkoalice a vzápětí rezignoval na svou stranickou funkci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Užší vedení lidové strany přitom konferenci doporučilo, aby tuto funkci zastával dosavadní místopředseda Miroslav Kalousek. Ten se ale nakonec rozhodl nekandidovat, protože chce nadále vykonávat funkci řadového místopředsedy, do které ho zvolil stranický sjezd a nechce vyvolat pocit, že během plnění uložených úkolů se ohlíží po lepším křesle.

Předseda strany Jan Kasal zvolení Jaroslava Kopřivy prvním místopředsedou uvítal. Pro něj je to po tom, co Miroslav Kalousek nechtěl na tento post kandidovat, přijatelné řešení.

Jaroslav Kopřiva si myslí, že by bylo lepší, kdyby na tak významnou stanickou pozici bylo uchazečů více, aby byla alespoň nějaká soutěž.

Kopřivovou prioritou v nové funkci bude vrátit se k nápadům o budování personální databáze schopných členů strany, se kterými by mohli uspět ve volbách.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme