Příznivci krajní pravice napadli v Dubí fotografa. Na místě zasahovali těžkooděnci

Policisté na sobotním shromáždění příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Dubí na Teplicku zadrželi dvě osoby kvůli podezření z napadení novináře. U dalších tří lidí prověřují nápisy na oblečení, řekl policejní mluvčí Dan Vítek. Na místě zasahovali také těžkooděnci.

Dubí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžkooděnci během zásahu v Dubí | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Podle odhadů policie se před městským úřadem sešla asi stovka lidí. Poté, co vyslechli projevy předsedy DSSS Tomáše Vandase či šéfa krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby, se vydali k místnímu koupališti.

Během akce napadla dvojice pravicových extremistů fotografa Parlamentních listů. Potyčce předcházela hádka a novinář utrpěl zranění v obličeji.

„S napadeným novinářem jsem mluvil. Řekl, že už na začátku demonstrace byl urážen a vytlačován kvůli jeho arabskému původu. Potvrdil mi, že na útočníky podá trestní oznámení,“ řekl reportér Radiožurnálu Tomáš Kopecký. Incidentem se už začala zabývat policie.

Vandas poté demonstraci na koupališti oficiálně ukončil. Policisté včetně těžkooděnců tam ale i nadále monitorují situaci.

Setkání vzniklo díky nedávné potyčce na koupališti v Dubí, kde došlo k roztržce mezi dvěma ženami údajně kvůli dětem na brouzdališti.

Tomáš Kopecký, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme