Duchapřítomnost mladého muže zachránila roční holčičku

Duchapřítomnost mladého muže zachránila život jedenáctiměsíční holčičky. Bez pomoci pohotového zachránce nemělo dítě šanci přežít. Čtyřiadvacetiletý Jan Baláš z Krnova si včera všimnul, že v řece Opavě plave hluboký červený kočár a na břehu leží bezvládný starší muž. Měl zdravotní potíže, kočár neudržel a ten i s dítětem sjel po strmém břehu do vody. Přivolaní lékaři odvezli dítě do nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

batole | Foto: Comstock Images

Na místě zasahoval i Milan Kus z krnovské záchranky. Podle něj dítě přežilo jen díky pohotovosti mladíka, který pro něj skočil do vody. "Kočárek s dítětem sjel do řeky, dítě vypadlo. Mladší muž vytáhl dítě z vody a resuscitoval. Údajně bylo pod vodou jednu až dvě minuty a potom azvolali sanitku, Dítě už spontánně dýchalo, ale bylo značně podchlazeno, takže jsme ho odvezli na ARO. Potom jsme se věnovali tomu dědovi, který ho vezl v tom kočárku, dostal mrtvici."

Jedenáctiměsíční holčička má šanci na uzdravení. V této chvíli je v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice. Jak uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Štěpán Neuwirth, miminko už je mimo nebezpečí života. "Děvčátko je v péči našeho speciálního dětského oddělení intenzivní a resustitační péče. V dané chvíli je udržováno v bezvědomí a na dýchačích, ale jeho stav je podle vyjádření ošetřujícího lékaře nadějný. Lékaři věří v úplné uzdravení dítěte."

Markéta Kaclová, Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme