Důchodce těžce zranil na přechodu dva školáky

Dva desetileté školáky srazil ráno na přechodu pro chodce ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku automobil řízený osmasedmdesátiletým mužem. Chlapec s dívkou přecházeli rušnou silnici při cestě do školy. Důchodce z Ostravy podle policie děti přehlédl. Dívka skončila na kapotě, chlapce řidič podle stop vláčel 30 metrů pod automobilem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silnice, přechod pro chodce, křižovatka

78letý důchodce je srazil na přechodu ve chvíli, kdy dětem k přejití čtyřproudé cesty zbýval pouhý metr a půl. Podle novojičínského policejního mluvčího Pavla Kovaříka utrpěli chlapec i dívka vážná zranění. "Řidič vozidlo zastavil až po 30 metrech, kdy si všiml, že chlapec je pod vozidlem a dívka leží na kapotě. Obě děti jsou těžce zraněny. Chlapec byl převezen do Ostravy vrtulníkem."

Zdravotní stav hocha je kritický. Dívku sanitka převezla do nemocnice v Novém Jičíně.

Policie nehodu stále vyšetřuje. Orientační dechová zkouška u řidiče vyloučila pití alkoholu před jízdou.

Také další závažnou dopravní nehodu z dnešního rána podle policie zavinil senior za volantem. Šestasedmdesátiletý muž v Novém Jičíně nedal při odbočování z hlavní silnice přednost protijedoucímu vozu. Při srážce utrpěl důchodce vážné zranění.

Starší řidiči musejí na pravidelné zdravotní prohlídky. K lékaři musejí v 60, 65, 68, 70 letech, a pak každé dva roky. Policista při kontrole sice nemůže potvrzení o zdravotní způsobilosti chtít, ale do problémů by se starší řidič dostal v případě způsobení dopravní nehody, jak potvrzuje soudní znalec v oboru dopravy Zdeněk Svátek. "V zákoně najdeme kratičké ustanovení: Povinná osoba, která nemá platný posudek o zdravotní způsobilosti, je zdravotně nezpůsobilá k řízení motorových vozidel. Pokud já jako starý člověk budu jezdit bez lékařského potvrzení, dojde k dopravní nehodě, budou zjišťovat vyšetřovatelé, zda jsem vůbec opravněn řídit motorové vozidlo, nebudu moci předložit a projeví se to v tom, že mi to přitíží při posuzování mé odpovědnosti."

Markéta Kaclová, Petr Jansa, Renáta Prátová, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme