Důchodkyně byla za podvody odsouzena na pět let

Na pět let půjde do vězení 63letá důchodkyně z Jablonce nad Nisou, která podvody připravila celkem 130 občanů o osm a půl milionu korun. Liberecký krajský soud zároveň rozhodl, že žena musí oklamaným lidem nahradit škodu. Podle předsedy senátu Petra Neumanna její podvody měly všechny rysy řetězové hry nazývané letadlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Fleková | Foto: Radek Petrášek

Jaromíra Fleková před třemi roky slibovala vkladatelům, že zúročí jejich peníze během tří týdnů o třicet procent. Nadstandardního úroku měla dosáhnout obchodem s nemovitostmi a pozemky. Od svých známých vybírala částky od 10 tisíc do půl milionu korun. Někteří lidé na dluhopisech vydělali, ale později tato forma podnikání přestala fungovat a Jaromíra Fleková neměla peníze ani na vrácení vkladů.

I když se u soudu hájila tím, že všechny peníze předávala pražské realitní firmě MOP, policii se tuto firmu ani její zástupce nepodařilo vypátrat. Důchodkyně byla odsouzena za podvod na pět let do věznice s dozorem a musí poškozeným uhradit škodu ve výši osm a půl milionu korun.

Ivana Bernáthová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme