Důchody by se mohly zvyšovat pravidelně

Každoroční zvyšování důchodů předpokládá vládní návrh novely zákona o důchodovém pojištění, jehož další projednávání dnes podpořila sněmovna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

Důchody by se měly zvyšovat pravidelně každý rok v lednu, pokud dojde k takovému růstu cen a reálných mezd, který povede ke zvýšení průměrného starobního důchodu o dvě procenta." Pravidla jsou jednoznačná, objektivní, umožní lepší rozpočtové plánování tak vyloučí pochyby o správnosti zvýšení důchodu a mimořádně zvýší životní jistotu důchodců," zdůvodnil návrh místopředseda vlády Vladimír Špidla.

Podle Stanislava Voláka z Unie svobody je návrh racionální a zvyšování důchodů bude odpovídat skutečnému průběhu inflace. Přesto vládu kritizoval, "že důchody po celé volební období rostly podstatně pomaleji než příjmy produktivní části obyvatelstva. A důchodci začínají být oddělováni svojí životní úrovní od produktivní části obyvatelstva."

Sněmovna odhlasovala, aby se nyní návrhem zabýval sociální výbor.

Markéta Kaclová, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme