Pražská arcidiecéze má nového pomocného biskupa. Stal se jím generální vikář Wasserbauer

Novým pomocným biskupem pražské arcidiecéze se stane Zdenek Wasserbauer, dosud působil jako její generální vikář. V úterý ho jmenoval papež František. Na plenárním zasedání České biskupské konference v Praze to oznámil apoštolský nuncius v České republice Giuseppe Leanza, řekl mluvčí pražského arcibiskupství Stanislav Zeman.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým pomocným biskupem pražské arcidiecéze se stane Zdenek Wasserbauer. | Foto: PR/Arcibiskupství | Zdroj: ČTK

Jestli má příchod nového pomocného biskupa souvislost s případným odchodem pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky, jenž brzy dosáhne 75 let věku, a musí tudíž podat papeži demisi, nechtěl mluvčí komentovat.

Není ani zřejmé, zda tak Duka již učinil. Věku, kdy musejí podat demisi všichni katoličtí biskupové, dosáhne koncem dubna. Papež však demisi přijmout nemusí, stalo se tak třeba v případě Dukova předchůdce Miloslava Vlka, jemuž papež Benedikt XVI. mandát v roce 2007 o dva roky prodloužil.

Nový pomocný biskup se s Dukou představí v úterý na tiskové konferenci v 15.30 na pražském arcibiskupství.

Wasserbauer doplnil místo pomocného biskupa po Karlu Herbstovi, který rezignoval v roce 2016 ze zdravotních důvodů, doplnil Zeman. Druhým pomocným či světícím biskupem podle dřívější terminologie je Václav Malý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme