Bezpečnostní dotazník pro uchazeče o stavbu Dukovan je hotový. Ministerstva ho předala ČEZ

Bezpečnostní dotazník pro uchazeče o stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany je po více než dvou měsících připraven k odeslání. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí společnosti ČEZ Ladislav Kříž. Finální podobu dotazníku firma v pátek obdržela od ministerstva průmyslu a obchodu. Společnostem z Francie, USA a Jižní Koreje dokument předá začátkem příštího týdne.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Dukovany

Jaderná elektrárna Dukovany | Zdroj: Profimedia

Konečnou verzi dotazníku v uplynulých dnech projednala pracovní bezpečnostní skupina ministerstva vnitra, ve které jsou i zástupci tajných služeb.

„Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odeslal ministerstvu průmyslu a obchodu dopis, ve kterém konstatuje, že všechny zásadní připomínky bezpečnostní skupiny k anglické verzi dotazníku byly řádně vypořádány,“ řekla Radiožurnálu mluvčí resortu Klára Dlubalová.

„Práce na dotazníku ze strany ministerstva vnitra tak byla ukončena.“ 

Proč se zadrhnul dotazník pro uchazeče o stavbu Dukovan? Chyba komunikace a zpřesňování otázek

Číst článek

Dotazník teď dostanou tři společnosti: americko-kanadský Westinghouse, francouzská EDF a jihokorejská KHNP.

„Na počátku příštího týdne zahájíme bezpečnostní prověrku. A dokument pošleme třem uchazečům. Ti nám potvrdí, že se zúčastní této bezpečnostní prověrky, a my jim na základě toho zašleme předběžnou verzi zadávací dokumentace,“ nastínil další postup mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Trojice firem pak dokument vypracuje do konce listopadu. Příští vláda pak na základě dotazníku definitivně rozhodne, koho Česko přizve.

Zdeňka Trachtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme