Dukovany nacvičují poplach

V Jaderné elektrárně Dukovany na Třebíčsku začalo ráno plánované cvičení likvidace hypotetické havárie spojené s evakuací všech zaměstnanců. Jadernou elektrárnu Dukovany dnes čeká simulovaná haváie v podobě prasklé trubky parogenerátoru. Cvičná situace, která je podle mluvčího elektrárny Petra Spilky srovnatelná s pravděpodobností 700leté vody, se však bude stupňovat natolik, že se unikající radioaktivní pára dostane netěsností do okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

JE Dukovany | Foto: ČEZ

I když při cvičení pochopitelně ke skutečnému úniku radiace nedojde, personál dukovanské elektrárny, hasiči i další složky integrovaného systému se budou chovat tak, jak při skutečném nebezpečí. Elektrárnou se rozezní sirény, pracovníci se přesunou do úkrytu a přijedou pro ně evakuační autobusy. Do řešení situace se zapojí nejen havarijní štáb elektrárny, ale také orgány krizového řízení kraje Vysočina a Jihomoravského kraje.

Markéta Kaclová, Petr Večeřa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme