Důležití svědkové získají zvláštní ochranu

Česká policie by mohla dostat do ruky nástroj, který jí lépe umožní čelit nejzávažnějším formám zločinu. Poslanecká sněmovna totiž schválila vládní návrh zákona o zvláštní ochraně svědka a dalších osob v souvislosti s trestním řízením.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předkladatel normy - ministr vnitra - Stanislav Gross v této souvislosti pro Český rozhlas upřesnil, že svědkům takovýchto případů budou poskytnuty tři stupně ochrany.

Jestliže zákon schválí také Senát a podepíše-li ho i prezident republiky, pak to bude právě ministr vnitra, který bude žádosti o poskytnutí zvláštní ochrany svědků schvalovat. Návrhy na tuto ochranu by mu mohli podávat policisté, soudci nebo státní zástupci. Přitom soudci a státní zástupci by žádosti předkládali prostřednictvím ministra spravedlnosti.

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme