Důležitý karlovarský most půjde místo rekonstrukce k zemi, oznámil Ťok. Opravuje se od dubna

Doubský most v Karlových Varech bude místo oprav stržen a nahrazen novým. Most postavený v 60. letech je v horším stavu, než se čekalo. Na twitteru to uvedl mluvčí ministra dopravy Jakub Stadler. Podle primátora Karlových Varů Petra Kulhánka (kandidujícího v komunálních volbách za hnutí KOA) jde o nepochopitelný krok a někdo zásadně pochybil.

Karlovy Vary Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doubský most v Karlových Varech.

Doubský most v Karlových Varech před rekonstrukcí | Foto: Václav Šlauf / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Ministr Dan Ťok (za ANO) ve čtvrtek ráno jednal se šéfy Ředitelství silnic a dálnic a Správy železniční dopravní cesty o tom, zda jsou kontroly silničních a železničních mostů v Česku dostatečné.

Frekventovaný most na D11 u Poděbrad čeká oprava, má podobnou konstrukci jako zřícený most v Janově

Číst článek

Doubský most, který je hlavní spojnicí přes řeku Ohři mezi dálnicí D6 a silnicí na Plzeň, je od letošního dubna kvůli rekonstrukci uzavřen. Uzavírka, která způsobovala značné dopravní komplikace, měla skončit v listopadu.

„Připravit rekonstrukci zásadní dopravní spojnice v 21. století tak, že po čtyřech měsících uzavírky přijdu na to, že je most třeba snést a postavit nový, je z mého pohledu naprosto neomluvitelné a někdo v celém procesu zcela zásadně pochybil. Výsledkem bude o rok déle trvající komplikovaná situace v dopravě v této části města a s ní související poškozování komunikací a životního prostředí na dlouhých objízdných trasách,“ reagoval na rozhodnutí ministra karlovarský primátor.

Podle Kulhánka je ještě vážnějším problémem nemožnost rekonstrukce Dvorského mostu, která je připravená na rok 2019. Dvorský most nyní slouží jako alternativa k Doubskému, zároveň však stav jeho konstrukce potřebuje urgentní rekonstrukci. Ta měla začít právě v návaznosti na dokončení mostu Doubského.

Kulhánek chce vědět, kdo je za pochybení zodpovědný. Požaduje také zajištění průchodu chodců přes Doubský most do doby, než bude snesen a následné vybudování lávky pro průchod lidí během rekonstrukce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme