Dům Grossové vydražil zájemce za 6,3 milionu

Dům na pražském Proseku, který patřil manželce bývalého premiéra Šárce Grossové, vydražil dnes zájemce za 6,3 milionu korun. Nemovitost se stala se jedním ze sporných majetkových nesrovnalostí, jenž přispěly k pádu Stanislava Grosse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Vetešková natáčí rozhovor | Foto: Martin Hrubý

Dražby se zúčastnili tři zájemci. Vyvolávací cena domu byla šest milionů korun. Nový majitel zatím není znám, protože ho na dražbě zastupovala jen advokátka.

Nemovitost původně patřila firmě Šárky Grossové Dena Productions, která je momentálně v likvidaci. Grossová plánovala, že společně s přítelkyní Libuší Barkovou na Proseku vybudují luxusní bytový komplex.

Většina vydražené sumy - rovných pět milionů - zůstane společnosti Egidas, která koncem března splatila za firmu Grossové eBance úvěr v této výši. Zbývající částka po odečtu nákladů se zdaní a poukáže Šárce Grossové.

Právě podnikání Šárky Grossové a okolnosti pořízení barrandovského bytu manželů Grossových odstartovalo počátkem letošního roku vládní krizi. Po několika měsících politických rozepří a jednání Gross především pod tlakem svých koaličních partnerů z KDU-ČSL rezignoval. Staronovou vládu od té doby vede jeho stranický kolega Jiří Paroubek. Gross zůstal v čele ČSSD.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme