Ďuričko, odsouzený za vraždu Kočky mladšího, žádá obnovení svého případu

Bohumír Ďuričko, odsouzený za vraždu Václava Kočky mladšího, usiluje o obnovu trestního řízení. Jeho trumfem má být servírka z restaurace, kde se incident stal. Prý může potvrdit verzi, že Ďuričko střílel v sebeobraně. Soud rozhodl, že ženu vyslechne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Ďuričko si v současnosti za vraždu Kočky odpykává trest 12,5 roku vězení.

Podle pravomocného rozsudku se oba muži v říjnu 2008 pohádali v restauraci Monarch a Ďuričko pak na Kočku třikrát z blízkosti vystřelil. Teď chce, aby se jeho případ kvůli svědectví servírky znovu otevřel.

„Střílel jsem do stropu. Takže jaká útočná střelba, jaký vražedný úmysl?“ řekl Ďuričko.

Soudkyně případ odročila na 4. června. Advokát Kočkovy rodiny Josef Lžičař pochybuje, že by soud nakonec případ znovu otevřel. „Soud bude posuzovat věrohodnost svědkyně, jestli není nějakým způsobem vytvořená,“ naznačil směr svých pochyb.

Podle bratra zastřeleného Václava Kočky Jana by byla obnova řízení absurdní. „On mi popravil bráchu, za to, že se tam postavil ke stolu a něco si řekli. A jako ten chlap se cítí nevinný?“ reagoval.

Kromě případného úspěchu v obnoveném řízení by se Ďuričko mohl na svobodu dostat i jinou cestou – ke konci příštího roku může požádat o podmínečné propuštění za dobré chování.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme