Ďuričko se dohodl s Kočkovou družkou. Zaplatí jí 550 tisíc a uhradí náklady řízení

Bohumír Ďuričko, odsouzený za vraždu podnikatele Václava Kočky mladšího, se dohodl na odškodném s Kočkovou družkou. Partnerka a syn dostanou 550 tisíc korun a Ďuričko zaplatí také náklady na soudní řízení ve výši 150 tisíc. Obě strany se na tom dohodly u Vrchního soudu v Praze. Kočkova družka původně požadovala pro sebe a své dvě děti celkem deset milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchní soud a Vrchní státní zastupitelství v Praze | Foto: Marián Vojtek

Kočkova partnerka chtěla původně tři miliony pro sebe, pět pro syna, kterého má s Kočkou, a dva pro syna, kterého má z předchozího vztahu.

Pražský městský soud v roce 2013 však přiznal jen 250 tisíc pro družku a 300 tisíc pro Kočkova syna. Žena se proti verdiktu odvolala, stejně jako Ďuričko, kterému se nelíbilo vyčíslení nákladů řízení.

Dnes se obě strany u pražského vrchního soudu dohodly, že Ďuričko zaplatí 700 tisíc. Částku 550 tisíc za zásah do práva na rodinný život plus náklady řízení ve výši 150 tisíc.

„My jsme především rádi, že ta věc je po delší době pravomocně skončená, že se dostaneme k té částce, která byla soudem přiznána. Vždy je třeba počítat s faktickou vymahatelností a domníváme se, že vyšší částka by stejně nebyla vymožitelná,“ uvedl advokát Kočkovy družky Petr Kočí.

Ďuričko zastřelil Václava Kočku v říjnu 2008 v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Odpykává si za to ve vězení trest 12,5 roku.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme