Důstojník armádní tajné služby se obrací na Nejvyšší soud

Dvě dovolání k Nejvyššímu soudu podává někdejší důstojník vojenské rozvědky Roman Liener. Voják pracoval v minulosti pod obchodním krytím v Bělorusku. Vojenské zpravodajství ho podezřívalo ze zpronevěry 2,5 miliónu korun a možné spolupráce s ruskými tajnými službami. Původní podezření ale u soudu splasklo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší soud České republiky | Foto: Tomáš Adamec

Bývalý důstojník odešel s podmínkou. Ale ani s tou nesouhlasí, a proto podal dovolání k Nejvyššímu soudu. U stejné instance se také dožaduje toho, aby česká tajná služba zamezila kontaktům z prostředí, ve kterém se v Bělorusku pohyboval.

Už dřív totiž soud upozorňoval, že se ho snažili kontaktovat lidé, na kterých v zahraničí pracoval. Podání obou dovolání k Nejvyššímu soudu Českému rozhlasu potvrdil Lienerův obhájce Petr Vališ:

"U té trestní věci je odůvodněním dovolání dle našeho názoru nesprávné právní posouzení skutků, které byly předmětem obžaloby. U civilního sporu je jádrem dovolání naše přesvědčení o tom, že odvolací soud nesprávně posoudil skutkový stav."

Přečtěte si také:
Soud udělil expříslušníkovi vojenské rozvědky podmínku, odvolá se
Bývalý zpravodajský důstojník prohrál spor s vojenskou tajnou službou
VSZ zastavilo stíhání příslušníka vojenské tajné služby
Žalobce zastavil další stíhání důstojníka vojenské rozvědky Lienera
Armádní skandál bude řešit soud

Jan Hrbáček, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme