Prezidentova důvěra zůstává na 51 procentech, s politickou situací je spokojená pouze čtvrtina Čechů

Prezidentovi Miloši Zemanovi v únoru věřilo 51 procent lidí, stejně jako předchozí dva měsíce. Vládě nyní důvěřuje 43 procenta občanů, což je o tři procentní body méně než v lednu, vyplývá z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Důvěra veřejnosti v ústavní instituce se podstatně nezměnila, oproti minulému průzkumu si výrazněji pohoršili jen hejtmani a krajská zastupitelstva. Nejvyšší důvěře se tradičně těšili starostové a obecní zastupitelstva.

Důvěra v ekonomiku Česka roste. V prosinci po tříměsíčním poklesu stoupla na 93,8 bodu

Číst článek

Krajským zastupitelstvům v únoru důvěřovalo 46 procent dotázaných, hejtmanům 41 procent lidí, oproti lednu shodně o čtyři procentní body méně.

Poslanecká sněmovna má důvěru 37 procent respondentů, Senátu nyní věří 38 procent veřejnosti. V čele žebříčku důvěryhodnosti zůstávají starostové s důvěrou 66 procent oslovených a obecní zastupitelstva, kterým věří 65 procent Čechů.

S politickou situací bylo spokojeno 25 procent občanů, nespokojenost vyjádřila o málo více než třetina (35 procent) veřejnosti.

V porovnání s lednem tohoto roku se hodnocení politické situace nezměnilo, oproti minulému roku jsou ale respondenti o něco spokojenější, konstatovali analytici CVVM.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme