Dva až osm let za mřížemi hrozí pěti pravicovým extremistům ze severní Moravy

Pěti mužům z Bruntálska a Olomoucka hrozí za nedovolené ozbrojování dva až osm let za mřížemi. Je mezi nimi i jeden voják. Policie u nich při domovních prohlídkách našla nelegální zbraně, rozbušky, náboje, ale také materiály s extrémně pravicovou tematikou. Policisté je vyšetřují na svobodě. Žalobce ani nežádal, aby skončili ve vazbě. Českému rozhlasu to potvrdil ředitel bruntálského státního zastupitelství Libor Malý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna ze zbraní, které policisté našli u obviněné pětice mužů z Bruntálska a Olomoucka | Zdroj: ČTK

Policie na případu pracovala několik měsíců v rámci akce Timothy, kdy sledovala pět mužů mezi 26 a 33 lety. Zásadní důkazy získali policisté už při zmíněných domovních prohlídkách, kdy zasahovali hned na několika místech v regionu.

Celým případem se zabývá okresní Státní zastupitelství v Bruntálu. O dalších podrobnostech bude zastupitelství informovat až po skončení vyšetřování.

„Tohle bude odstřelovací puška, protože tu vidím spouště, dlouhá hlaveň bez mířidel. Určitě odstřelovací zbraň,“ říká Jakub, který pracuje v prodejně zbraní a střeliva. Neskrývá úžas nad fotkami z policejní razie.

Další z nelegálních zbraní, zajištěných v rámci vyšetřování | Foto: ČTK

„To jsou zbraně používané ve válce. Tohle je Glock, to používají vojáci, policie, veškeré ozbrojené složky,“ dodává Jakub.

Hlavní obviněný na objednávku střelivo zajišťoval a doma vyráběl. Detektivové také našli materiály s extrémně pravicovou tématikou.

Při domovních prohlídkách policisté našli zbraně, desítky kilogramů střelného prachu, rozbušky i střelivo | Foto: ČTK

Andrea Čánová, Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme