Dva lidé zemřeli při požáru kotelny v Blatné

Dva lidé zemřeli v úterý ráno při požáru městské kotelny v Blatné na Českobudějovicku. Další čtyři lidé stačili před ohněm utéct do bezpečí. Na místě zasahují hasiči a policie. Hasiči požár lokalizovali po půl hodině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár (ilustrační foto)

požár (ilustrační foto) | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Požár zachvátil celý objekt. K zásahu bylo vysláno pět hasičských vozidel, a to profesionální jednotka ze stanice Blatná a dobrovolní hasiči z Blatné a Bělčice. Hasičům se už podařilo dostat plameny pod kontrolu, v požářišti však byli objeveni dva mrtví lidé.

"V tuto chvíli naše jednotky požár dohašují a čekají na příjezd policie. Na místě je už také psycholožka hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje," uvedla mluvčí krajských hasičů v Českých Budějovicích Vendula Matějů. Dodala, že se jednalo o městskou plynovou kotelnu, která hořela na ploše přibližně desetkrát deset metrů.

Podle mluvčí jihočeské policie Anny Drdové jsou oběti zřejmě ze skupiny brigádníků, kteří pracovali v areálu městského sběrného dvora, kde kotelna stojí.

Přečtěte si také:

Úmyslně založený požár zničil 13 kamionů na Mělnicku
Hasiči zápolili s rozsáhlým požárem na Bruntálsku
V Ostré na Nymbursku shořela skladovací hala bývalého JZD

Petra Matoušková, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme