Dva mrtví při vlakovém neštěstí na Rychnovsku

Železniční neštěstí na Rychnovsku si dnes před polednem vyžádalo jeden život a jednoho těžce zraněného, který při převozu vrtulníkem také zemřel. V Záměli se srazil rychlík jedoucí z Wroclavi do Prahy s traktorem. Nehoda byla hasičům oznámena v 11:25. Na místě zasahovali hasiči Českých drah a z Rychnova nad Kněžnou. Tři hodiny vlaky po trati nejezdily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

srážka traktoru s vlakem | Foto: Alexandra Mlejnková

Podle informací z Českých drah přišli o život dva pasažéři traktoru. Osádka totiž pravděpodobně nerespektovala výstražné znamení. Podrobnosti neštěstí popsal Českému rozhlasu Milan Mádr s rychnovské policie. "Na signalizačním zařízení blikalo červené světlo. Traktorista vjel na přejezd, nereagoval na signalizaci. Strojvedoucí dával již dopředu výstrahu, ač to v tomto úseku nemá za povinnost a vzápětí zapnul rychlobrzdu."

Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. "Ke srážce došlo na přejezdu zabezpečeným výstražnou signalizací. Podle první informace je výstražná signalizace v činnosti. Srážka se stala ve východních Čechách mezi obcemi Podštejn a Doudleby. Cestujícím ve vlaku se nic nestalo."

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Josef Krám Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme