Dvacet let za vraždu "bílého koně"

Na dvacet let půjde za mříže Milan Stojka za vraždu svědka. Poslal ho tam dnes Krajský soud v Hradci Králové. Podle obžaloby před pěti roky v obci Vrchovina na Jičínsku nejméně devíti výstřely do hlavy zabil 30letého muže. Poté ho uložil do kovového umyvadla, polil benzínem a zapálil. Zavražděný pracoval pro Stojku jako takzvaný bílý kůň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Podle královéhradeckého státního zástupce Milana Vacka se chtěl obžalovaný zbavit svědka miliónových fakturačních podvodů. "Odstranil bílého koně, kterého používal k fakturačním podvodům, tohoto člověka zavraždil a jeho tělo se poté pokusil spálit, takže ho částečně zohavil." Svědkem tohoto činu byl další z jeho kompliců, který potom byl obviněným zastrašován aby nevypovídal, dodal Vacek.

Proti rozsudku se však odvolal obhájce odsouzeného Jiří Slezák. Domnívá se totiž, že soud nemá k potrestání jeho klienta dostatečné důkazy. "Já jsem přesvědčen, že v tak vážné věci výrok soudu spočívající na jediném svědku, který je podle mě problematický, může být důvodem, pro který tvrdím, že rozhonutí nemusí být správné."

Jiří Máslo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme