Spolupráce s jinými subjekty? To pro lidovce není správná cesta, říká Jiří Čunek

„Na rozdíl od svých kolegů jsem byl pro to, abychom se zajímali o účast ve vládě.“ Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to připomíná zlínský hejtman a bývalý šéf KDU-ČSL Jiří Čunek. A tato názorová rozdílnost na strategické směřování strany patří podle něj k důvodům, proč nekandiduje na funkci předsedy lidovců.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek připouští, že byla chyba, když lidovci odstoupili od koalice se STAN (ilustrační snímek) | Foto: Filip Jandourek

„Všechny poslance, kteří říkali, že tam nepůjdeme, bych měl přesvědčovat, že bychom tam nějakým způsobem být měli,“ vysvětluje s tím, že právě takové přesvědčování o účasti lidovců ve vládě by byla zbytečná práce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Jiřím Čunkem o tom, proč nechce kandidovat na funkci předsedy lidovců a také o projektu zlínské nemocnice

Dalším důvodem, proč nekandiduje, je náročnost velkého projektu zlínské nemocnice a integrovaného systému. „Z mé strany by bylo nedobré odejít v tuto chvíli,“ vysvětluje.

Připouští také, že byla chyba, když lidovci odstoupili od koalice se STAN. „Ona být chybou nemusela, kdyby představy a vize, pro které jsme se spojovali, byly před volbami naplněny,“ zdůrazňuje.

Stejně tak úzká spolupráce s jinými subjekty není pro lidovce správná cesta. „Musíme se starat, abychom byli zajímavou stranou sami o sobě, začali pracovat na tom, abychom měli více než pět a půl procenta,“ nastiňuje s tím, že pak teprve by se poohlížel po tom, s kým být koaličním partnerem a s kým jít do voleb.

Jiří Čunek také vysvětluje, proč bude chybět na sjezdu KDU-ČSL – dlouho neměl dovolenou, chce se věnovat více svému zdraví a nedávno zlomená noha také vyžaduje rehabilitaci. „Nemá to žádné politické pozadí,“ tvrdí.

prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme