Dvě firmy a 24 lidí stíhá policie z daňových podvodů. Měli způsobit škodu asi 415 milionů

Policie trestně stíhá 24 lidí a dvě firmy podezřelé z daňových podvodů. Vyšetřovatelé škodu vyčíslili na asi 415 milionů korun. Obvinění měli krátit daně díky nadhodnoceným reklamním službám. Podle kriminalistů na tom byli vzájemně dohodnutí. Daňová kobra z Národní centrály proti organizovanému zločinu zajistila majetek podezřelých v hodnotě 110 milionů korun. Mezi nimi bylo několik luxusních aut, šperky a nemovitosti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daňová Kobra. Na snímku zleva zástupce ředitele Generálního ředitelství cel Vladimír Štainer, Zbyšek Malý z Generálního finančního ředitelství a ředitel útvaru Odhalování korupce a finanční kriminality SKPV Jaroslav Vild (snímek z 3. dubna)

Daňová Kobra. Na snímku zleva zástupce ředitele Generálního ředitelství cel Vladimír Štainer, Zbyšek Malý z Generálního finančního ředitelství a ředitel útvaru Odhalování korupce a finanční kriminality SKPV Jaroslav Vild (snímek z 3. dubna) | Zdroj: ČTK

Podle policejní mluvčí Ivy Knolové skupina obviněných založila a působila minimálně v 21 společnostech, z nichž část nevykonávala žádnou reálnou podnikatelskou činnost.

Dvacítka obviněných je stíhána na svobodě, čtyři lidé, kteří trestnou činnosti podle policie organizovali, jsou ve vazbě. V případě odsouzení obviněným hrozí za zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizaci výnosů z trestné činnosti od pěti do deseti let vězení.

Detektivové v rámci případu s názvem Stone provedli 23 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Jako výnos z trestné činnosti zajistili mimo jiné několik luxusních aut, šperky, nemovitosti, peníze na účtech i v hotovosti, vše v hodnotě nejméně 110 milionů korun.

Speciální jednotka Daňová Kobra byla založena před třemi lety, během svého působení zabránila daňovým únikům za 7,66 miliardy korun, uvedlo v lednu ministerstvo financí. Nejúspěšnější byla loni, kdy zachránila státnímu rozpočtu kolem 3,4 miliardy Kč.

Vedle Daňové Kobry funguje Hazardní Kobra, která se věnuje potírání nelegálního hazardu. Zejména se zaměřuje na ilegální herny fungující na bázi V.I.P. klubů či takzvaných kvízomatů.

Natálie Šírová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme