Dvě loupeže na Ostravsku spolu nesouvisejí

Loupežná přepadení Komerční banky v Karviné a pobočky Československé obchodní banky ve Frýdku-Místku nemají na svědomí stejní pachatelé. To je závěr dosavadního šetření severomoravské policie. Komerční banku přepadli tři ozbrojení lupiči koncem roku a odnesli si přibližně 11 miliónů korun. Frýdecko-místeckou pobočku ČSOB přepadl v polovině ledna jeden pachatel. Ten si vynutil vydání peněz pod pohrůžkou, že odpálí výbušninu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komerční banka | Foto: Jan Rosenauer

Velitel Služby kriminální policie Karel Trčka potvrdil, že u obou případů je jiný popis pachatele a rozdílný způsob provedení. Dodal, že na objasnění případů je vyčleněn speciální tým policistů. "Máme tam nějaké směry, celkem zajímavé, ale nebudeme se o tom zatím šířit. Samozřejmě je na to speciální tým krajského ředitele, takže v tom dělá spousta lidí. Jsou tam pracovníci jak z krajské správy, tak z okresu. To potřebuje široký závěr různých prověřování, proto tam máme analytiky v těchto týmech. Proto můžeme odpovědně říci, že to nemá souvislost."

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme