Dvě loupeže na Ostravsku spolu nesouvisejí

Loupežná přepadení Komerční banky v Karviné a pobočky Československé obchodní banky ve Frýdku-Místku nemají na svědomí stejní pachatelé. To je závěr dosavadního šetření severomoravské policie. Komerční banku přepadli tři ozbrojení lupiči koncem roku a odnesli si přibližně 11 miliónů korun. Frýdecko-místeckou pobočku ČSOB přepadl v polovině ledna jeden pachatel. Ten si vynutil vydání peněz pod pohrůžkou, že odpálí výbušninu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komerční banka | Foto: Jan Rosenauer

Velitel Služby kriminální policie Karel Trčka potvrdil, že u obou případů je jiný popis pachatele a rozdílný způsob provedení. Dodal, že na objasnění případů je vyčleněn speciální tým policistů. "Máme tam nějaké směry, celkem zajímavé, ale nebudeme se o tom zatím šířit. Samozřejmě je na to speciální tým krajského ředitele, takže v tom dělá spousta lidí. Jsou tam pracovníci jak z krajské správy, tak z okresu. To potřebuje široký závěr různých prověřování, proto tam máme analytiky v těchto týmech. Proto můžeme odpovědně říci, že to nemá souvislost."

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme