Dvě ministerstva se přihlásila o náhradu škody v kauze dotačního programu Severozápad

Ministerstvo financí a ministerstvo pro místní rozvoj se připojila k trestnímu řízení kvůli manipulaci s evropskými dotacemi v Regionálním operačním programu Severozápad. Oba resorty údajně požadují odškodnění v řádech stamilionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo financí | Foto: Filip Jandourek

„V této kauze je velmi pravděpodobné, že ministerstvo pro místní rozvoj bude poškozenou stranou, a proto jsme se k trestnímu řízení připojili. Výše škody ještě není jasná, protože je otázka, co vše se obviněným prokáže,“ potvrdil mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Marek Ženkl.

„Ministerstvo financí se domnívá, že mu ve smyslu trestního řádu vznikla škoda, a proto se do trestního řízení přihlásilo jako osoba poškozená. Nicméně výši škody nebudeme v této fázi blíže komentovat. Informace o projektech vyšetřovaných policí nejsme s ohledem na zachování mlčenlivosti ve smyslu zákona oprávněni sdělovat,“ dodal mluvčí ministerstva financí Ondřej Šrámek.

Státní zástupce minulý týden obžaloval v kauze ROP Severozápad osm lidí, které viní z poškozování finančních zájmů Evropské unie nebo zneužití pravomoci úřední osoby, případně z obou zločinů.

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme