Dvě pedagožky budou souzeny pro smrt šestileté dívky

Téměř rok starý případ šestileté holčičky z Olomoucka bude mít patrně dohru u soudu. Policisté teď totiž obvinili ředitelku a vychovatelku základní školy v Nové Hradečné z ublížení na zdraví. Jsou podezřelé, že svou nedbalostí zavinili smrt šestileté dívky, na kterou loni v listopadu spadla v tělocvičně trampolína. Holčička na místě zemřela, vychovatelka údajně o špatném uložení trampolíny věděla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

škola v Hradci Králové | Foto: Jan Rosenauer

"Vychovatelka před vstupem žáků do tělocvičny nezjistila stav cvičebního nářadí a jeho uložení a žákům umožnila se v tělocvičně volně pohybovat a nezajistila řádně jejich kázeň. Ředitelka, přestože věděla o nebezpečném uložení trampolíny, protože opakovaně tělocvičnu navštěvovala, neučinila z titulu své funkce žádná opatření, která by vedla k odstranění nebezpečí a nezakázala žákům školy tělocvičnu navštěvovat," říká severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Obviněným pedagožkám hrozí až pětileté vězení. Policie stíhá spolu s nimi také místopředsedu místního Sokola. Toho může soud potrestat dvouletým odnětím svobody.

Markéta Kaclová, Šárka Swiderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme