Dvě pětiny programů jsou v Česku používány nelegálně

Téměř čtyřicet procent počítačových programů se u nás používá nelegálně. Protipirátská organizace BSA kvůli tomu chce oslovit 15 tisíc malých a středně velkých podniků. Zaměřit se chce hlavně na firmy podnikající v reklamě, architektuře, konzultacích nebo v designu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zaměstnanci | Foto: Jan Rosenauer

Mezi nejčastější prohřešky patří hlavně to, že zaměstnanci stáhnou na firemní počítače programy z internetu a už je nesmaží nebo to, že firma nedodrží licenci programu a nainstaluje ho na více počítačů, než licence povoluje.

Jak Radiožurnálu řekl Martin Šára z jedné z pražských poradenských firem, tato společnost se k nelegálnímu softwaru staví celkem nekompromisně: "Každý zaměstnanec dostane přidělený nějaký notebook, na kterém pracuje. Jsou na něm nainstalované softwary schválené vedením a žádný jiný software na ten počítač nesmí být nainstalován. V okamžiku, kdy by někdo způsobil nějaký problém, třeba narušení celého systému, tak tady nemá co pohledávat."

Veronika Malá, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme