Dvě sestry z třebíčské nemocnice dostaly výpověď kvůli záměně dětí

Celkem sedm zdravotníků z třebíčské nemocnice, sester i lékařů, má vinu na tom, že dvě rodiny z Třebíčska dostaly vyměněné holčičky. Třebíčská nemocnice dnes potvrdila, že za loňskou výměnu dvou novorozenců nese odpovědnost. Na tiskové konferenci to řekl ředitel zařízení Petr Mayer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mayer | Zdroj: ČTK

Ředitel Petr Mayer dopoledne zveřejnil závěry vnitřního šetření, které v nemocnici probíhalo v tomto týdnu. "V případě záměny novorozenců došlo k hrubému pochybení u dvou sestřiček novorozeneckého oddělení, dále pak k pochybení u dalších pěti zdravotníků."

Dvě sestry budou z nemocnice propuštěny, jedna z nich s okamžitou platností. Jde pravděpodobně o sestru, která měla děti zaměnit. Druhou propuštěnou je sestra, která zřejmě pozměnila dokumentaci, když následující večer nesouhlasily váhy obou novorozenců. Výpověď ze současných míst dostanou i další dva zaměstnanci, kteří budou přeřazeni na jiné místo. Tři zaměstnanci dostanou písemnou důtku.

Podle vedení nemocnice byly obě děti ihned po porodu řádně označeny. Vyšetřování ukazuje, že záměnu provedla sestra v době do tří hodin po porodu.

Michal Malý, Anna Marková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme