Dvojvládí na ústeckém státním zastupitelství pokračuje

Na Krajském státním zastupitelství v Ústí nad Labem i po dnešku bude pokračovat dvojvládí. Nejvyšší správní soud v Brně zamítl kasační stížnost, která mohla tamní patovou situaci vyřešit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší správní soud | Foto: Michal Záboj

V čele ústeckého zastupitelství jsou od března dva muži: Jiří Křivanec a současně i dříve odvolaný Jan Jakovec, kterého letos vrátilo zpět do funkce rozhodnutí Městského soudu v Praze.

Oba spolupodepisují listiny a dokonce užívají společnou telefonní linku. Tento stav zřejmě ještě nějaký čas potrvá.

První pokus, který udělal vrchní státní zástupce ve snaze situaci vyřešit, totiž nevyšel: chtěl po Nejvyšším správním soudu, aby zrušil rozsudek ve prospěch Jana Jakovce. Jenže správní soud dnes tento rozsudek potvrdil.

Mezitím ministerstvo spravedlnosti začalo zkoušet druhou možnost, a to obnovit řízení, ve kterém se krajský zástupce vybírá. Zatím se tak nestalo, protože proti tomu Jiří Křivanec protestuje.

Teprve až se vyřeší jeho stížnost, ministerstvo spravedlnosti snad bude moci začít propletenec na ústeckém krajském zastupitelství rozmotávat.

Dagmar Cestrová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme