Policie řeší podvodné e-shopy s elektrem. Neznámý pachatel od lidí vylákal téměř půl milionu korun

Neznámý pachatel podle policie vytvořil na webu dva podvodné e-shopy, škoda je bezmála půl milionu korun. Poškozených je několik desítek. Na policejním webu to v pondělí uvedl mluvčí Bohumil Malášek. Policie zveřejnila i záběry z bezpečnostních kamer bankomatů, na kterých jsou lidé, kteří vybírají peníze z účtu e-shopů.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

E-shop, online nakupování (ilustrační foto) | Foto: Elaine Smith/CC0 1.0 Universal | Zdroj: Flickr

Neznámý pachatel na síti vytvořil dva e-shopy nabízející za zajímavou cenu různé zboží, především elektroniku a elektrotechniku. „Zdánlivě standardní obchod ale měl podmínku v podobě platby za zboží předem. Právě této skutečnosti pachatel dokonale využil. Nechal si dopředu zaplatit za zboží a toto nedodal,“ uvedl mluvčí.

Podezřele nízká cena za právní služby? Ověřte si, že nejde o podvodného vinkláře

Číst článek

Za sedm dní fungování portálu Hurá elektro vylákal uprostřed léta od 28 zájemců více než 200 tisíc korun. Skoro stejný počet zákazníků internetového obchodu Prostě elektro přišel v listopadu stejným způsobem během čtyř dnů fungování portálu skoro o 250 tisíc korun.

Záběry z bankomatů

Policie v této souvislosti upozorňuje, že jediná možná forma úhrady zboží – platba předem, je na e-shopu přinejmenším hodně podezřelá a může být nebezpečná.

Kriminalistům z brněnského venkova se podařilo na základě získaných informací oba případy propojit. Navíc mají k dispozici záběry z bezpečnostních kamer pražských bankomatů. Na nich jsou lidé, kteří prostřednictvím platební karty vybírají peníze z účtu, na který zákazníci posílali platby za objednané zboží.

„Právě tyto osoby by mohly kriminalistům přinejmenším poskytnout důležité informace k dalšímu vyšetřování případu,“ uvedl mluvčí. Informace k jejich totožnosti policisté uvítají na tísňové lince 158.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme