E. Zeman: Vysoké školy slíbené dvě miliardy dostanou

Ministr školství Eduard Zeman dnes oznámil, že dvoumiliardová částka, přislíbená vysokým školám, bude uvedena v novém návrhu státního rozpočtu. Ten by měl po dnešním odmítnutí jít znovu do sněmovny příští týden. Kde vláda peníze vezme, však ministr Zeman odmítl říct. Podle jeho slov ale tyto prostředky nebudou ani z kapitoly ministerstva školství ani z půjček, o nichž se uvažovalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

studenti Univerzity Karlovy | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

Ministr školství řekl, že právo na zveřejňování informací o podobě nového rozpočtu má pouze premiér Miloš Zeman. Z jakých zdrojů vláda vysokým školám finance poskytne, by podle něj mohlo být známo příští týden.

Rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm rozhodnutí vítá. Radiožurnálu řekl, že se jedná o záležitost, o kterou vysoké školy usilují už několik měsíců. Zároveň ale upozornil, že jde jenom o začátek dlouhého procesu, který bude následovat patrně několik let. "Protože já se domnívám, že je potřeba toto téma s veřejností diskutovat permanentně, a jsem velice rád, že veřejnost se zajímá o to, jak to na školách vypadá a také o to, jak školy s těmi penězi, které teď pravděpodobně přijdou, budou nakládat a jaký pohyb na vysokých školách nastane."

Petr Doležel, Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme