Ed Fagan odjel z Evropy - jeho další kroky známy nejsou

Odpoledne vypršelo ultimátum, které dal americký právník Ed Fagan české straně na předložení dokumentace k Temelínu. Advokát zatím ale neoznámil, jaké kroky hodlá podniknout a za jakých podmínek a na koho chce podat avizovanou žalobu kvůli údajné nebezpečnosti Temelína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dnešek právník nesvolal žádnou tiskovou konferenci. Jak Českému rozhlasu potvrdila Petra Markovcová z Občanské iniciativy pro ochranu životního prostředí, Fagan odletěl do Spojených států ráno. Další kroky Eda Fagana známy nejsou.

Aktuální výkon reaktoru Temelína je na téměř 55 procentech kapacity a elektrárna dodává do sítě 472 megawattů elektrické energie. Pracovníci jaderné elektrárny pokračují v testech při maximálním výkonu reaktoru, povoleném pro tuto etapu energetického spouštění.

Václav Brom z tiskového oddělení elektrárny řekl Českému rozhlasu, že předběžné výsledky měření ukázaly, že především úpravy regulačního oleje k ventilům a klapkám turbosoustrojí byly účinné a přinesly zlepšení v chodu celého zařízení. Zkoušky budou dál pokračovat podle požadavků Škody Energo. Týká se to hlavně výkonu reaktoru a množství páry v turbosoustrojí.

Markéta Kaclová, Dan Moravec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme