Ed Fagan odjel z Evropy - jeho další kroky známy nejsou

Odpoledne vypršelo ultimátum, které dal americký právník Ed Fagan české straně na předložení dokumentace k Temelínu. Advokát zatím ale neoznámil, jaké kroky hodlá podniknout a za jakých podmínek a na koho chce podat avizovanou žalobu kvůli údajné nebezpečnosti Temelína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dnešek právník nesvolal žádnou tiskovou konferenci. Jak Českému rozhlasu potvrdila Petra Markovcová z Občanské iniciativy pro ochranu životního prostředí, Fagan odletěl do Spojených států ráno. Další kroky Eda Fagana známy nejsou.

Aktuální výkon reaktoru Temelína je na téměř 55 procentech kapacity a elektrárna dodává do sítě 472 megawattů elektrické energie. Pracovníci jaderné elektrárny pokračují v testech při maximálním výkonu reaktoru, povoleném pro tuto etapu energetického spouštění.

Václav Brom z tiskového oddělení elektrárny řekl Českému rozhlasu, že předběžné výsledky měření ukázaly, že především úpravy regulačního oleje k ventilům a klapkám turbosoustrojí byly účinné a přinesly zlepšení v chodu celého zařízení. Zkoušky budou dál pokračovat podle požadavků Škody Energo. Týká se to hlavně výkonu reaktoru a množství páry v turbosoustrojí.

Markéta Kaclová, Dan Moravec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme