Neznámí pachatelé napadli úředníky, kteří kontrolovali dodržování EET na hokeji v Prostějově

Neznámí pachatelé napadli ve čtvrtek při hokejovém utkání v Prostějově dvojici úředníků finančního úřadu. Na zimním stadionu úředníci kontrolovali dodržování povinností při elektronické evidenci tržeb. Muže útočníci několikrát udeřili a jeho kolegyni způsobili poranění na ruce. Policie případ vyšetřuje jako výtržnictví. Řekla to v pátek policejní mluvčí Miluše Zajícová. Podle finančního úřadu musel být jeden ze zaměstnanců ošetřen v nemocnici.

Prostějov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektronická evidence tržeb (EET) - ilustrační foto | Foto: Petr Jadrný | Zdroj: Český rozhlas

Incident se stal na zimním stadionu v Prostějově při utkání klubů Jestřábi Prostějov a Rytíři Kladno. „Pachatelé poškozené častovali vulgárními výrazy a polili je pivem. Pracovníka úřadu několikrát udeřili a s jeho kolegyní se přetahovali o kabelku takovým způsobem, že jí bylo způsobeno drobné zranění na ruce," uvedla policejní mluvčí.

Sněmovna podpořila návrh zúžit EET jen na plátce DPH. I přes nesouhlas vlády

Číst článek

Podle mluvčí Finančního úřadu pro Olomoucký kraj Zuzany Žabčíkové k napadení došlo ve chvíli, kdy dva zaměstnanci úřadu kontrolovali dodržování zákona o evidenci tržeb ve vestibulu zimního stadionu.

Napadeni byli oba úředníci. „Jeden z nich musel být ošetřen na úrazovém oddělení Nemocnice Prostějov. Na místo incidentu byla přivolána policie," řekla v pátek mluvčí úřadu.

Fyzické napadení zaměstnanců finanční správy bývá podle Žabčíkové výjimečné. Úřad podle ní dělá veškeré kroky, aby podobným útokům předešel.

Povinnost účtovat v EET, kterou úředníci na místě kontrolovali, se od 1. prosince 2016 týká restaurací a ubytovacích služeb, od 1. března 2017 se do EET zapojili podnikatelé v maloobchodě a velkoobchodě.

Finanční úřad loni v Olomouckém kraji uskutečnil 2453 kontrol zaměřených na dodržování těchto povinností, jeden či více prohřešků zjistil u 430 daňových subjektů. Loni za to úředníci uložili celkem pokuty za 1,88 milionu korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme