Eike Krüger: Peníze jsou vždy problém

Velitel vzdušných sil NATO je spokojen s penězi pro česká vojenská letiště. Aliance před několika týdny vyčlenila více než miliardu českých korun na modernizaci základen v Čáslavi a Náměšti nad Oslavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saab J-39 Gripen na letišti | Foto: SAAB-BAE Systems

Generálmajor Eike Krüger, který velí Středisku pro řízení vzdušných operací aliance v jižním Německu, pod něž spadá i Česká republika, k tomu dnes v Praze pro Radiožurnál uvedl: "Myslím, že ty prostředky splní potřeby, které máme, abychom zajistili váš vzdušný prostor. Víte, peníze jsou vždycky problém. Samozřejmě, všechny země by chtěly víc peněz, ale musíme přijmout to, co dostaneme a co nejlépe prostředky využít."

Celkem 16 projektů na modernizaci českých leteckých základen v Čáslavi a Náměšti nad Oslavou má být i velkou příležitostí pro české firmy. Tendry má na starosti ministerstvo obrany, které počítá s tím, že s realizací projektů se začne v květnu.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme