Rychlík a osobní vlak zastavily 34 metrů od sebe. Trať u Ejpovic stála tři hodiny, nikomu se nic nestalo

Železniční expres z Prahy do Mnichova projel v pátek v Ejpovicích za Plzní na červenou a vjel na jinou trať. Strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe, řekl Radiožurnálu mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nikomu ze zhruba 320 cestujících se nic nestalo. Zhruba ve 22.15 byl provoz na trati po necelých třech hodinách obnoven.

Ejpovice (Rokycansko) (Aktualizováno: 22:39 22. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční expres z Prahy do Mnichova projel dnes v Ejpovicích za Plzní na červenou a vjel na jinou trať | Zdroj: Drážní inspekce

Událost se stala v 19.20. „Vlak EX 350 jedoucí z Prahy do Mnichova nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu a vjel do postavené vlakové cesty (s nastavenými výhybkami) pro osobní vlak jedoucí z Plzně do Radnice. Strojvedoucí zastavili vlaky čely proti sobě ve vzdálenosti 34 metrů," uvedl Drápal.

Strojvedoucímu ujel vlak. Cestující z Vysočiny jeli několik kilometrů sami, v panice volali příbuzným

Číst článek

V expresu cestovalo 300 cestujících a v osobním vlaku 17. Mimořádná událost se obešla bez zranění, dodal.

„Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti mimořádné události v místě jejího vzniku. Další podrobnosti zjišťujeme," uvedl Drápal. Na místě jsou také drážní hasiči, kteří pomáhají s přesunem cestujících. Provoz na trati by měl být obnoven kolem 22.30.

Podle Drápala nedovolených jízd na železnici stále přibývá. „Nestává se ale tak často, aby vlaky s cestujícími zastavily tak blízko od sebe,“ dodal.

och, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme