Ekologičtí aktivisté budou dál hlídat lesy v NP Šumava

Dvě hodiny jednali dnes v obci Modrava zástupci Správy Národního parku Šumava, ekologičtí aktivisté, starostové šumavských obcí a vědci o dalším postupu při likvidaci kůrovce v cenných lokalitách šumavského národního parku. Žádné převratné závěry, žádné podpisy pod společnou dohodou. Přesto blokády stromů, které trvají od 15. července, alespoň na čas poleví.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůzka o kácení na Šumavě, uprostřed ředitel parku Jan Stráský

Schůzka o kácení na Šumavě, uprostřed ředitel parku Jan Stráský | Zdroj: ČTK

Ředitel správy Národního parku Šumava Jan Stráský doufá, že k uklidnění situace přispěje zřízení telefonické linky.

„My vítáme od každého – je nám jedno, jaké to je hnutí nebo nehnutí – od každého jakoukoliv stížnost na to, že kácíme strom, který je zdravý, kácíme strom, který měl být ponechán, protože už je tolik poškozen těmi houbami a tak dále, že to není efektní,“ uvedl Jan Stráský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Václava Maliny přímo z Modravy na Radiožurnálu.mp3

Hlídky ekologických aktivistů v lokalitě Na Ztraceném zůstanou. Pokud zjistí kácení dalších stromů, obnoví blokádu, což se podle Vratislava Vozníka týká i dalších území.

„Pokud se začne kácet, tak se blokáda obnoví v plné šířce. Budeme sledovat i další lokality, ať už je to Křemenová, Smrčina nebo Jezerní hřbet,“ řekl Vratislav Vozník.

Když správa parku dodrží dohodu, měla by Šumava mít od blokád klid alespoň čtrnáct dní.

Václav Malina, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme