Ekologičtí aktivisté z Bíliny prosadili diskusi o obchvatu města

Ekologičtí aktivisté prosadili diskusi o obchvatu města Bíliny na Teplicku. Ten už řadu let chce radnice jako řešení špatné dopravní situace ve městě. K silničnímu dílu ale měly připomínky ekologické organizace. Krajský úřad Ústeckého kraje některé z nich vyslyšel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílina | Foto: město Bílina

Při řešení dopravní situace se budou kromě obchvatu města posuzovat i jiné varianty, rozhodli krajští úředníci v reakci na požadavky aktivistů. Co jim na plánovaném obchvatu vadí, vysvětlil předseda organizace Děti Země Miroslav Patrik. "Zruší nebo omezí stávající rekreační zázemí obyvatel města Bíliny, to znamená vztahy mezi městem a Bořní, což je národní přírodní rezervace."

Aktivisté prosazují místo obchvatu modernizaci stávajícího silničního tahu městem. Podle bílinského místostarosty Romana Šebka se ale město plánů na obchvat do budoucna nevzdává. "Neodstupujeme od té myšlenky obchvatu a snažíme se ji oživovat, aby to nezaniklo a aby se s Bílinou do budoucna počítalo."

Ředitelství silnic a dálnic chce stavbu obchvatu zahájit v roce 2010. Bílinský místostarosta se ale obává, že tento termín se nepodaří dodržet.

Marika Táborská, Tomáš Šácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme