Ekologové blokují těžbu na Šumavě

Dvacet ekologů z Hnutí Duha už druhý den pokračuje v blokádě lokality Prameny Vltavy v šumavském národním parku. Jsou rozhodnuti zůstat na místě až do doby, než bude zrušeno povolení kácet stromy napadené kůrovcem v nejcennějších zónách parku. Správa parku však není ochotna ekologům nějaké záruky poskytnout. Ministr životního prostředí Libor Ambrozek o věci rozhodne v následujícím týdnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

les | Foto: Jan Rosenauer

Jeden ze svolavatelů blokády - ekolog a učitel Masarykovy univerzity v Brně Mojmír Vlašín doufá, že aktivisté nebudou muset být na místě dlouho. "Ten předpoklad je těžko odhadnutelný. Závisí na Správě národního parku a na Ministerstvu životního prostředí. Já osobně si přeji, aby ta blokáda trvala co nejkratší dobu a aby správa nebo ministerstvo řeklo: Tak dobře, jdeme od toho, necháme ty přírodní procesy být, nebudeme do toho zasahovat, a my půjdeme pryč."

Podle inspektora pro správu lesa národního parku Miloše Juhy by měl ministr životního prostředí o celé věci rozhodnout už v následujícím týdnu. "My jsme o tomto rozsahu informovali jak Ministerstvo životního prostředí, tak Českou inspekci životního prostředí, rovněž Státní správu lesů a pokud je mi známo z posledních informací Ministerstvo životního prostředí, případně pan ministr by měl rozhodnout v příštím týdnu."

Markéta Kaclová, Dan Moravec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme