Ekologové by přizvali k posouzení vlivu Temelína i veřejnost

Ekologové obviňují vládu z toho, že její metodika při posuzování vlivů jaderné elektrárny Temelín na životní prostředí nezahrnuje možnost posouzení veřejnosti. Podle Edvarda Sequence z českobudějovického sdružení pro záchranu prostředí Calla se ze strany vlády jedná spíše o kabinetní posouzení expertů bez účasti veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sdružení prý uvítalo dohodu z Melku, protože se odvolává na evropské směrnice posuzování vlivů, které jsou progresivní v možnostech přístupu k informacím. Metodika české vlády to ale omezuje a veřejnost se k výsledkům šetření v Temelínu dostane až v poslední fázi.

Poradce ministra průmyslu Jiří Hanzlíček tvrdí, že posuzování probíhá zcela v souladu s mezinárodními normami. První výsledky podle něj budou známy až v polovině dubna a potom bude více než jeden měsíc na projednání výsledků zkoušek s veřejností. Pokud nebude mít komise v ruce zprávu, těžko bude podle Hanzlíčka něco s veřejností projednávat.

Markéta Kaclová, Simona Poláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme