Ekologové chtějí osvítit Sítenské údolí

Pokus o 22hodinovou výrobu elektrické energie nepřetržitou jízdou na kole zahájili včera večer kladenští zastánci životního prostředí. Chtějí tak pomocí 64 žárovek osvítit alespoň část největšího kladenského údolí - Sítenského.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tři družstva pak mají během rekordního pokusu urazit na speciálně uchycených kolech symbolickou vzdálenost mezi Temelínem, Dukovany a zpět. Jak vysvětlil Českému rozhlasu jeden z organizátorů akce Kamil Podroužek, důvodem netypické oslavy Dne Země je poukázat na to, že v České republice se málo využívají alternativní zdroje energie.

Dnem Země je dnem propagace ochrany životního prostředí. Poprvé proběhly jeho oslavy z iniciativy amerických studentů v roce 1970. Cílem bylo prosadit do legislativy USA zákony na ochranu životního prostředí. Česká republika slaví Den Země od roku 1990. Podobně i letos je naplánována řada akcí, které mají připomenout, jak by se lidé mohli chovat k přírodě šetrněji.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme