Ekologové chtějí osvítit Sítenské údolí

Pokus o 22hodinovou výrobu elektrické energie nepřetržitou jízdou na kole zahájili včera večer kladenští zastánci životního prostředí. Chtějí tak pomocí 64 žárovek osvítit alespoň část největšího kladenského údolí - Sítenského.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tři družstva pak mají během rekordního pokusu urazit na speciálně uchycených kolech symbolickou vzdálenost mezi Temelínem, Dukovany a zpět. Jak vysvětlil Českému rozhlasu jeden z organizátorů akce Kamil Podroužek, důvodem netypické oslavy Dne Země je poukázat na to, že v České republice se málo využívají alternativní zdroje energie.

Dnem Země je dnem propagace ochrany životního prostředí. Poprvé proběhly jeho oslavy z iniciativy amerických studentů v roce 1970. Cílem bylo prosadit do legislativy USA zákony na ochranu životního prostředí. Česká republika slaví Den Země od roku 1990. Podobně i letos je naplánována řada akcí, které mají připomenout, jak by se lidé mohli chovat k přírodě šetrněji.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme